Wil je met jouw gemeente toeleven naar Pasen? Dan ben je op de juiste pagina! Hier vind je namelijk de initiatieven vanuit onze alliantie in een handig overzicht. Pasen vindt dit jaar plaats op zondag 20 april. De veertigdagentijd start op 5 maart.
- Kerkpunt ontwikkelde een kerkenpakket met een breed scala aan materialen, waarmee je als gemeente op allerlei manieren aan de slag kunt: persoonlijk, met de kring of jeugdgroep, zondags in de kerk, in kleine vieringen in de Stille Week of nog weer anders. Het thema luidt 'Een nieuwe dag'.
- Vier Pasen samen met vluchtelingen, dit is een laagdrempelige manier om vluchtelingen in jouw kerk uit te nodigen. Stichting Gave biedt een handreiking met advies en tips voor de organisatie van de viering en voor de inhoud van het programma.
- Je kunt je gemeente ook betrekken bij 40 dagen hier & nu, dat diverse organisaties (waaronder Kerkpunt) gezamenlijk aanbieden. 40 dagen hier & nu is een podcastserie die jaarlijks wordt aangevuld met preekschetsen, kringmaterialen en diverse andere extra's. Het sluit aan bij het kerkenpakket van Kerkpunt. Kerken kunnen gratis gebruik maken van de materialen.
- Het Nederlands-Vlaams Bijbelgenootschap (NBG) maakte een lees- en luisterplan Onder de indruk van Jezus, met podcasts en een e-book. Sta je in de weken voor Pasen stil bij de oproep die Jezus in het Lucas-evangelie doet: met liefde omzien naar elkaar.
- Leef samen met je kerk bewust toe naar Pasen met de nieuwe veertigdagenkalender van Tearfund. Deze kalender biedt een combinatie van inhoudelijke overdenkingen uit de Bijbel, inspirerende verhalen, gedichten, vragen en opdrachten die helpen om met Jezus onderweg te gaan
Verschillende organisaties hebben ook materiaal ontwikkeld speciaal voor kinderen, tieners en jongeren:
- Er op uit! biedt zes verschillende lespakketten aan over Pasen voor kinderen. Uniek aan deze lessenseries is dat de relatie tussen het Pesachfeest en Pasen op diverse wijzen wordt uitgewerkt voor de kinderen. Zij ontdekken hoe de Here Jezus het Pesach feest vervulde toen Hij op aarde was. De lessen zijn geschikt voor kinderen van 6-12 jaar en onderverdeeld in 2 groepen: groep 3-5 en groep 6-8. Er zijn 3 thematische insteken voor Pasen die hieronder zijn uitgewerkt: 1. Genesis en Pasen, 2. Exodus en Pasen en 3. Vieren van het Paasfeest.
-
Het Nederlands-Vlaams Bijbelgenootschap (NBG) ontwikkelde al eerder het materiaal Peuterparty Pasen bij de Peuterbijbel. Hierin wordt Pasen dicht bij de peuters gebracht door te focussen op emoties.
-
Voor de kinderen van de onderbouw én de bovenbouw van de kindernevendienst biedt Bijbel Basics voor de veertigdagentijd weer 7 zondagen aan met programma’s die bij elkaar horen. Het thema is 'In de tuin - het leven wint!'.
- De Wonderwolk heeft verschillende materialen die je helpen om samen met de allerkleinsten in de gemeente toe te leven naar Pasen. Bijvoorbeeld een Paas-dankkalender en een aftelkalender.
- Vanuit de Kliederkerk zijn er verschillende ontdek-activiteiten en ideeën voor Pasen. Zo kun je zelf een gevarieerd programma samenstellen om creatief toe te leven naar Pasen.
- Kinderdienstmethode Vertel het maar ontwikkelt elk jaar een veertigdagenproject. Dit jaar is het thema 'Gods genade geeft uitzicht'.
- Ook dit jaar kun je met je jeugdgroep (leeftijd ca. 10 tot 16 jaar) meedoen met de PaasChallenge van Jong Protestant. Het thema is 'Als nieuw. Met de PaasChallenge leef je in de veertigdagentijd toe naar Pasen in de vorm van spellen.
Is jouw organisatie deelnemer van MissieNederland en hebben jullie ook aanbod om toe te leven naar Pasen dat hier niet vermeld staat? Stuur dan even een mailtje naar info@missienederland.nl. Ben je geen deelnemer, maar wil je daar graag over in gesprek? Neem contact met ons op!